Історія гімназії

Дата: 20 липня 2022 о 11:08, Оновлено 16 листопада 2023 о 19:17

Джурківська гімназія знаходиться в одному із мальовничих куточків Коломийщини.

Існує декілька версій про заснування школи. Найбільш вірогідною є версія про те,що школа була побудована паном Богдановичем в 1861 році,який володів тоді Джурковим. Відомостей з періоду заснування школи до 1906 року не збереглося. Першим відомим директором школи (1907-1911 рр) був Вінцент Янушевський. На той час в школі навчалося двадцять учнів. Вчились разом поляки,українці,євреї і німці.

В різні часи директорами школи були Іван Божовський (1921-1939 рр),Зеновій Федорович (із 1939 р),Анатолій Медичев (із 1944 р),Микола Гаврилюк (1955-1968 рр). Школа тоді була розміщена в декількох приміщеннях:резиденції польського ксьондза,резиденції українського священика,колишній польській управі та основному корпусі школи,з якого почала існувати школа в селі Джуркові. В 1961 році колгоспом імені Іллліча було побудовано нове приміщення на п’ять класних кімнат.На шкільній території росло багато дерев і кущів. В цей час в школі навчалося 360 учнів.

Але час вимагав нового великого приміщення. Із 1962 року розпочалася робота по добудові нового корпусу. Розпочав будівництво директор школи Микола Гаврилюк,продовжив - Антон Трачук,а завершив,обладнав та оформив новобудову директор школи Дмитро Сенюк,який перебував на цій посаді з 1970 по 1993 роки.

1 вересня 1973 року почалося навчання в сучасному приміщенні.

За цей час школа стала двоповерховою,було добудоване праве крило,в якому розмістили кухню,їдальню та декілька кабінетів. Багато робіт було зроблено по благоустрою шкільного подвір’я. Добудова була здана 1987 року.

22 липня 1992 року на території школи відбулася важлива подія:поставлено і освячено дерев'яний хрест на честь першої річниці проголошення незалежності України.

2002 року помер директор школи Дмитро Сенюк. Нетривалий час керує школою Михайло Сов’як,на зміну якому приходить Петро Домбровський. В цей час школу охоплює пожежа,під час якої згорів один із корпусів школи. Завдяки допомозі Коломийської райдержадміністації корпус було відновлено:оформлено фойє,кабінети забезпечені меблями,дерев'яні вікна замінені пластиковими.

За спонсорські кошти випускника гімназії  Михайла Прусака придбано частину комп'ютерного класу,іншу частину придбав відділ освіти,що дало змогу учням повноцінно вивчати інформатику.

У 2023-2024 навчальному році в гімназії навчаються 129 учнів.Навчально-виховний процес забезпечують 23 педагогічні працівники.Серед них 11 вчителів вищої категорії,2 вчителі І категорії,3 вчителі II категорії,7 вчителів-спеціалістів,6 педагогічних працівників мають звання старший вчитель.Обслуговують гімназію 11 працівників технічного персоналу.В гімназії є гуртки з футболу та волейболу.Гімназія  повністю працює за кабінетною системою.

Для цього повноцінно працюють кабінети української мови,фізики,інформатики,іноземноїмови,зарубіжної літератури,трудового навчання та інші.Для занять фізичною культурою учні мають спортивний зал та стадіон 200x100 м.