Організація харчування

Дата: 16 листопада 2023 о 17:38

Організація харчування учнів

Найважливішою умовою для підтримки здоров’я, високої працездатності і витривалості людини є повноцінне і правильне харчування. Здорове харчування школярів впевнено можна віднести до одного із основних факторів розвитку дитини.

Життя учня зазнає змін вже з першого дня відвідування гімназії. Тому дуже важливо відразу ж організувати правильне харчування, що стане у нагоді при адаптації до нового середовища, а також закладе фундамент для формування міцного здоров’я. Недостатня кількість поживних речовин в дитячому віці негативно позначається на показниках фізичного розвитку, захворюваності, успішності, сприяє прояву обмінних порушень і хронічної патології.

Тому адміністрація Джурківської гімназії приділяє велику увагу питанню життя і здоров’я дітей і підлітків. Особливо зараз гостро постало питання про організацію раціонального шкільного харчування. Харчування має бути збалансованим. Протягом дня дитина має отримувати необхідний для цього мінімум харчових і мінеральних речовин. Враховуючи , що більшість часу діти проводять у гімназії, то вони повинні повноцінно харчуватися.

З цією метою були розроблені основні завдання, які висвітлюють наступні питання:

• забезпечення безкоштовним і пільговим харчуванням учнів гімназії;
  • створення сприятливих умов для організації раціонального харчування;
  • зміцнення і модернізацію матеріальної бази приміщень харчоблоку гімназії ;
  • підвищення культури харчування;
  • забезпечення санітарно-гігієнічної безпеки харчування;

У Джурківській гімназії організовано безкоштовне гаряче харчування  для учнів пільгових категорій (діти-сироти; діти, позбавлені батьківського піклування; учні з малозабезпечених сімей; діти учасників антитерористичної операції (операціїї об’єднаних сил) , діти з числа внутрішньо переміщених осіб),діти які є учасниками бойових дій.

Щоденний контроль здійснюється бракеражною комісією, що реєструється у відповідних журналах. Обов’язковим є дотримання щоденного меню, яке затверджується директором гімназії. У меню учнів систематично включаються страви з м’яса, риби, молочних продуктів. Свіжа продукція надходить до їдальні невеликими партіями для щоденного використання, що забезпечує приготування їжі.

В закладі освіти створена робоча група , яка впроваджує систему НАССР  для контролю безпеки харчування, а саме аналізу небезпек і проведення поетапного контролю за всіма етапами приготування страв і продуктів харчування.

Їдальня Джурківської гімназії функціонує з дотриманням санітарно-гігієнічних норм. Вона світла, простора. В їдальні є інформаційні стенди. Біля їдальні знаходиться куточок для миття рук.

Були внесені зміни в меню: стали використовувати рецепти запропоновані шеф-кухарем Є. Клопотенко.  В раціоні зменшили кількість цукру і солі, вилучили із раціона дітей сосиски. Включили нові крупи (булгур і кус-кус), фрукти (сливи і груші), овочі ( солодкий перець). Додали в меню більше м’яса та риби.